Egy szervezetet akkor tekintünk optimálisan működőnek, amikor a felelősségek, hatáskörök, az érdekeltségi rendszer és a folyamatok egyensúlyt alkotnak, a szervezet stratégiai céljait szem előtt tartva.
Szervezetfejlesztési megbízásaink során munkánk nemcsak a szervezetek belső működésére terjed ki. Figyelünk megbízónk versenytársaira, vevőire, partnereire és a velük való interakciókra is. Mindezt úgy tesszük, hogy ott vagyunk a megbízónk szervezetével a hétköznapjaikban, megbeszéléseiken, nem csak tanácsot, de valódi segítő kezet nyújtva.
Célunk egy önjáró szervezeti működés létrehozása: a vezetés, kulcsemberek és munkatársak széles körű bevonásával elérjük, hogy ne csak ismerjék és elfogadják, hanem támogassák is a célok elérését, és ezekért felelősséget is vállaljanak.
Milyen helyzetekben tudunk támogatást nyújtani?
Evolúciós fejlesztés
Egy szervezet életútja során több alkalommal érkezhet el olyan mérföldkőhöz, amikor a korábbi működésmód változtatásra szorul. A méretnövekedésből fakadóan a felelősségek és hatáskörök rendszere egyre szövevényesebbé válik, a folyamatokban duplikációk vagy akár hiányosságok keletkeznek. Ezekben a helyzetekben a folyamatok optimalizálása mellett a humán aspektus kiemelt figyelmet érdemel, hiszen egy sikeres szervezet alapját a nyílt kommunikáció és az egyenrangú partneri viszony biztosítja.
- Szervezeti stratégia tervezése
- Változásmenedzsment
- Agilis működésre való átállás
- Folyamatoptimalizálás
- Konstruktív szervezeti kultúra fejlesztése
Revolúciós fejlesztés
Erre azokban az esetekben van szükség, amikor a jelenlegi működésmódot, rendszereinket alapjaiban kell megváltoztatni. A szervezetet életét érintő változások rendszerint ellenállást szülnek a munkavállalók körében – gyakran akkor is, ha a változás éppen az ő érdekeiket szolgálja. Ezekben a helyzetekben a bizalom építésével, nyílt kommunikációval vehető el a tér a negatív és gyakran téves feltételezések elől.
- Cégfúziók
- Projekt alapú működésre való átállás
- Vezetőváltás
- Válsághelyzet
Kiemelt témánk 2020-ban a szervezetfejlesztés területén
Családi vállalatok működésfejlesztése, generációváltása
A családi vállalatok generációváltása során egyensúlyban tartjuk az üzleti és menedzsment szempontokat a családbeli viszonyokkal. A családi alkotmány együttes elkészítésében a váltófutás analógiáját használjuk. Felkészítjük a családokat a várható és váratlan változásokra. (Házasság, gyerekek nagykorúsága, testvérek tulajdonosi és menedzsment szerepe, válás stb.)
A működés érték-, norma-, szabályrendszerét dolgozzuk ki, amely biztosítja a generációkon keresztül fenntartható sikerességet. Együtt kezeljük a hard (folyamatok, célok, eszközök stb.) és a soft elemeket (bizalom, kommunikáció, vezetés, értékek, normák, kultúra).
Amiben támogatást nyújtunk:
- Cégtulajdonosoknak a család hosszútávú anyagi biztonságának megteremtésében, öröklés kérdéseinek tisztázásában.
- Nyugdíjkorhatárt elérő, avagy visszavonulásra készülő tulajdonosnak a tulajdon továbbadás dilemmájának feloldásában.
- Az aktív tulajdonosként tevékenykedő örökösök és a passzív tulajdonosok közötti differenciálásban.
- Családi Alkotmány létrehozásában: a család, tulajdon és a szervezet hatékony működését támogató szabályrendszer lefektetésében.