Hasonló posztok
Podcast – Tények és tévhitek a DISC modellről
Havrancsik Dóra és Baranyai Melinda okleveles DISC tanácsadók beszélgetnek – sok más aspektus között – arról, miben segíthet minket akár munkavállalóként, akár munkaadóként ha ismerjük színeinket.
Podcast – Önjáró szervezetek és work-life balance
Utópia-e önjáró szervezetet működtetni? Vagy van, ahol ez már a gyakorlatban is megvalósul? Alábbi podcast adásunkban Császár Helga a Szinergia Kft. partnere beszélget Dr. Somogyi Ritával.
Mitől sikeres egy projektmenedzser?
Milyen is egy tapasztalt, profi Projektmenedzser? Mik azok a lépések, amelyeket érdemes végigjárnunk a sikerességig vezető úton? Kremmer Lászlóval a PMI Budapest Chapter elnökével, Csépányi Tamással a Deutsche Telekom IT Solutions Projektmenedzserével/Scrum Master-ével ill. Bakos Sándorral és Kiss Norberttel, a Szinergia Kft. ügyvezetőivel jártuk körbe a témát.
Podcast – Lean – karcsú folyamatok, kövér eredmények
Vezető tanácsadónk Somogyi Balázs beszélget Bereczki Csabával, a Lean Enterprise Institute partnerével. Milyen is egy lean vállalat? Hol kezdjük el? Hogyan lehet cégre szabni? Adásunkból kiderül.
Podcast – Mikor elég érett a projektmenedzsment?
Milyen jelek mutatnak rá arra, hogy egy szervezetnek érettebb projektmenedzsmentre lenne szüksége? Jó ha egy cég minden munkáját projekt alapon szervezi? Eperjesi Tibor partnerünk, és Váczi András vezető tanácsadó több évtizedes projektmenedzsment tapasztalatait hallhatjuk.
Válságálló generációváltás – Így működnek jól a családi vállalatok
Magyarországon a vállalatok több, mint 60%-a családi vállalat, így kiemelkedő jelentőségű a szerepük gazdaságunkban. Bár ezek a vállalatok a hagyományokra és a magas minőségre helyezik a hangsúlyt, az alapítók gyakran elsiklanak a sikeres, válságálló generációváltás feladata felett.